19 listopada 2021 r.

Ranking e-Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.

Miło nam poinformować, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących handel przez Internet e-Gazele Biznesu. Nie było by to możliwe bez wsparcia i zaufania, którym obdarzają Państwo naszą firmę – za co serdecznie dziękujemy!

Polacy kochają zakupy w sieci! Świadczą o tym dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce utrzymujące się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Polacy w sieci robią zakupy średnio 8 razy w miesiącu – najczęściej zaopatrujemy się w odzież, obuwie, elektronikę oraz kosmetyki i książki.

Doskonały poziom obsługi większości e-sklepów oraz rosnąca liczba osób posiadających dostęp do Internetu sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrosty obrotów sięgające kilkuset procent rocznie.

W Polsce działa około 15 tysięcy e-sklepów. W większości są to małe i średnie firmy. Od kilkunastu lat „Puls Biznesu” publikuje ranking „Gazele Biznesu”, gromadzący wyniki najdynamiczniej rozwijających się firm.

Celem rankingu jest promowanie małych i średnich firm z branży e-commerce.