24 kwietnia 2023 r.

Dzień Odkrywców Zawodów to wspaniała inicjatywa zorganizowana przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji z Opola. Celem wydarzenia było przybliżenie niezwykle ambitnym uczniom z oleskiego liceum oraz podstawówki specyfikę pracy na poszczególnych działach w firmie.

W wydarzeniu udział wzięło jedenastu najlepszych uczniów, którzy są mocno ukierunkowani na przyszłą pracę zawodową. Uczniowie przed całym wydarzeniem mogli sobie wybrać konkretny dział, z którym chcieliby się zapoznać.

Do wyboru były następujące działy: produkcja, magazyn i logistyka, obsługa klienta, e-commerce/marketing/IT oraz ofertowanie. Ku naszemu zdziwieniu, uczniowie byli zainteresowani każdym działem. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się dział marketingu oraz IT.

Uczniowie, którzy wzięli udział w tym Dniu Odkrywcy Zawodów są już mocno ukierunkowani na to, co chcieliby robić w przyszłości. To znacznie ułatwiło przekazywanie informacji, ponieważ uczniowie już posiadają wiedzę teoretyczną. Teraz nadszedł czas na wiedzę praktyczną.

Uczniowie spędzili cały dzień w firmie, aby zapoznać się z specyfiką pracy na poszczególnych działach.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć próby ładowarek do samochodu elektrycznego.

Nie zabrakło również czasu na wspólne zjedzenie śniadania.

Dziękujemy uczniom za obecność i za niezwykłe zainteresowanie. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i pokazać jak pracujemy na co dzień.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie oraz uczniowie 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie.

Inicjatorzy i partnerzy przedsięwzięcia: Firma Nestro ze Starego Olesna, Innowacyjna Dydaktyka, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji z Opola.