01 września 2021 r.

W dniach 28-29 sierpnia w godzinach 9:00-18:00 na parkingu pod salonem meblowym Dobroteka miało miejsce wielkie wydarzenie – Elektro Moto Show – impreza dla fanów motoryzacji i nowych technologii! Można było nie tylko oglądać nowoczesne samochody elektryczne, porozmawiać z doradcami, ale również usiąść za kierownicą i odbyć jazdę próbną każdym z wystawionych samochodów, w tym kultowym Fordem Mustangiem!

Electro Moto Show skupiło w Dobrotece znakomite marki motoryzacyjne: BMW, Ford, Fiat, Volkswagen, Peugeot, Citroen, KIA, a także PROSPORTGROUP (rowery elektryczne), Kosmopell (instalacje fotowoltaiczne) oraz Doktorvolt (ładowarki samochodowe). Wszystkie modele aut elektrycznych i hybrydowych cieszyły się zainteresowaniem Gości. Samochody odbyły mnóstwo jazd testowych. Dużą uwagę przykuły również warsztaty renowacji mebli prowadzone przez Panią Beatę Kupiec z Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a także sobotnie pokazowe zajęcia z GeniBotami robotami, które poprowadziła Szkoła Matematyczna Delta.

W Dobrodzieniu zaprezentowanych zostało 11 modeli samochodów elektrycznych oraz hybrydowych:

 • Volkswagen ID.4
 • BMW iX3
 • BMW 330e
 • Fiat 500
 • Ford Mustang
 • Peugeot 208
 • Peugeot 3008
 • Citroen e-C4
 • Kia e-Niro
 • Kia e-Soul
 • Kia Sorrento

W salonie Dobroteka było można obejrzeć nowe modele dobrodzieńskich mebli takich marek, jak: Kler, Halupczok, Vero czy Casa.

Przez cały weekend czekały na nas motoryzacyjne nowości, jazdy próbne oraz wzornicze nowości meblowe i dekoratorskie. Warsztaty renowacji mebli, wystawa BRRRUM w Galerii Wystaw Artystycznych, a do tego pyszny poczęstunek i aromatyczna kawa! Czyli całe mnóstwo wzorniczych inspiracji!

Organizatorami Elektro Moto Show byli: salon Dobroteka, firma Doktorvolt oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Samochody elektryczne stają się coraz modniejsze. Wielu ekspertów twierdzi, że w przyszłości zastąpią auta z silnikami spalinowymi. Rozwój samochodów elektrycznych cały czas jednak hamuje zbyt mała liczba ładowarek.W najbliższej okolicy chociażby między Opolem, Strzelcami Opolskim i Kluczborkiem jest czarna dziura pod tym względem.

Doktorvolt oferuje stacje ładowania oraz ładowarki do samochodów elektrycznych – sprzęt najwyższej jakości, który jest niezwykle funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim bezpieczny! Znajduje on zastosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale i biurach, parkach biznesowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych, instytucjach publicznych czy też na parkingach. Dostosowany jest zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zapewnia również kompatybilność z wieloma modelami aut na prąd i ma różną moc ładowania. W efekcie znalezienie optymalnego rozwiązania nie nastręcza dużych trudności.