12 stycznia 2023 r.

Zastanawiasz się w jaki sposób uatrakcyjnić swój obiekt turystyczny, jednak brak Ci pomysłu? Nie wiesz kiedy jest odpowiedni moment na zmiany? Podpowiadamy.

Duża liczba turystów oraz ciągły rozwój technologiczny wymusza na właścicielach obiektów turystycznych konieczność zapewnienia coraz to lepszych udogodnień. Oczekiwania wypoczywających z roku na rok stają się coraz większe względem obiektów wypoczynkowych, tak aby wypoczynek oraz związana z nim infrastruktura były jak najwygodniejsze dla odwiedzających.

W dobie kryzysu energetycznego oraz nieustających wzrostów cen paliw obserwujemy rosnący popyt na samochody z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Problemy związane z szeroko pojętą ekologią i ograniczeniem emisji spalin coraz mocniej wdzierają się do świadomości ludzi. Zanieczyszczone powietrze oraz pozostałe problemy ekologiczne to nie jedyne powody, dla których samochody z silnikami elektrycznymi zyskują na popularności. Zmiana trendu wynika nie tylko z troski o środowisko, ale również z czystej kalkulacji.

Wraz z rosnącą liczbą aut elektrycznych pojawia się coraz więcej stacji i punktów, gdzie można ładować swój samochód elektryczny lub hybrydowy. Stacje ładowania samochodów elektrycznych najczęściej można spotkać w miejscach ogólnodostępnych; przy autostradach, centrach handlowych bądź na niektórych stacjach paliw.

Wolnostojące stacje do ładowania samochodów elektrycznych są doskonałym rozwiązaniem dla obiektów wypoczynkowych oraz pól kempingowych, ponieważ umożliwiają gościom ładowanie swoich samochodów elektrycznych podczas pobytu na parkingu bądź bezpośrednio na polu kempingowym lub namiotowym.

Wolnostojąca stacja ładowania EVSE 22 kW typ 2 z czytnikiem RFID do autoryzacji użytkownika charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony IP54, dzięki temu jest odporna na warunki atmosferyczne. Wyposażona jest również w sterownik komunikacji z samochodem oraz z optyczną sygnalizacją statusu ładowania LED.

Dużą popularnością cieszą się domowe stacje ładowania tzw. wallboxy, które można zainstalować np. w garażu. To bardzo wygodna i praktyczna alternatywa, która daje nam możliwość naładowania pojazdu na prywatnej posesji. Dzięki instalacji domowej stacji możemy w dowolnym momencie naładować swojego elektryka.

Kwestią czasu jest, kiedy stacje ładowania samochodów elektrycznych pojawią się również w obiektach turystycznych, które coraz częściej są odwiedzane przez właścicieli samochodów elektrycznych.

Kiedy zatem zacząć planować modernizację obiektu turystycznego?

Najlepszym momentem na planowanie oraz wprowadzanie zmian jest zima oraz wczesna wiosna, kiedy nie ma wysokiego sezonu i jest znacznie mniej turystów. Warto się przyjrzeć nowym trendom, innowacyjnym urządzeniom, które zachęcą przyszłych urlopowiczów do skorzystania z usług obiektu turystycznego.

Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą obiektu noclegowego bądź turystycznego i chcesz zapewnić swoim gościom możliwość procesu ładowania aut elektrycznych, rozważ zamontowanie stacji ładowania samochodów EV na swoim terenie. Dzięki stacji ładowania zyskasz jeszcze więcej turystów, a Twój obiekt turystyczny stanie się jeszcze atrakcyjniejszy.

Potrzebujesz więcej informacji na temat stacji do ładowania samochodów elektrycznych?

Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: kontakt@doktorvolt.pl
Dział Obsługi Klienta:
tel. +48 577 763 333
Dział Techniczny:
tel. +48 796 988 000