15 listopada 2022 r.

Właściciele pól kempingowych oraz namiotowych często zastanawiają się, co zrobić, by ich obiekty turystyczne stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. Niewątpliwie stały dostęp do energii elektrycznej i wody wpłynie na prestiż oraz wygodę w codziennym funkcjonowaniu na polu kempingowym.

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy najlepiej planować modernizację swoich obiektów. Zdecydowanie mniejsza ilość turystów sprzyja zmianom w ulepszaniu warunków dla przyszłych urlopowiczów.

Doktorvolt – producent wysokiej jakości rozdzielnic kempingowych podpowiada, dlaczego warto wyposażyć swój obiekt w słupki dystrybucyjne oraz jak one wpływają na infrastrukturę całego pola kempingowego.

Warto przypomnieć, do czego służą wcześniej wspomniane słupki dystrybucyjne. Słupki dystrybucyjne, często określane jako rozdzielnice kempingowe, są to wolnostojące urządzenia, które zapewniają możliwość przesyłu energii oraz wody na przystaniach, marinach i polach kempingowych.

Dzięki tym urządzeniom podczas postoju kamperem na polu kempingowym czy namiotowym, nie musimy się martwić o uruchomienie podstawowych urządzeń takich jak czajnik, lodówka czy kuchenka mikrofalowa. W prosty sposób możemy również naładować baterię w telefonie.

W ofercie DOKTORVOLT znajduje się kilka modeli słupków dystrybucyjnych, które różnią się od siebie liczbą gniazd oraz wyposażeniem w zależności od tego, czy potrzebujemy rozdzielnicy z przyłączem wodnym, czy bez.

  1. Słupek dystrybucyjny CV-CAMP 2x(2x230V 1x16A 1x230V/3p) z przyłączem wodnym, wyposażony w 2 trójfazowe gniazda elektryczne 16A, 2 gniazda kempingowe 3P 230V oraz 4 gniazda 230V w standardzie schuko, każde z nich zabezpieczone jest przez wyłącznik nadprądowy oraz automatyczny wyłącznik różnicowo-prądowy z guzikiem resetującym.
  2. Słupek dystrybucyjny CV-CAMP 2x(2x230V 1x230V/3p) to kolumna przeznaczona do dystrybucji energii elektrycznej. Słupek dystrybucyjny CV-CAMP wyposażony w 2 gniazda kempingowe 3P 230V oraz 4 gniazda 230V w standardzie schuko, każde z nich zabezpieczone jest przez wyłącznik nadprądowy oraz wyłącznik różnicowoprądowy.
  3. Słupek dystrybucyjny CV-CAMP 2x(1x230V 1x230V 1xCamp) z przyłączem wodnym, wyposażony w 2 gniazda kempingowe 3P 230V (CEE), 2 gniazda 230V Typ F oraz 2 gniazda 230V Typ E, wyposażone w 2 wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym, oraz wyłącznik nadprądowy. Kolumny posiadają  instalację pod dystrybucje wody, symetrycznie po obu stronach. Słupek dystrybucyjny wyposażony jest w czujnik zmierzchu do integralnego podłączenia z zewnętrznym oświetleniem słupka oraz kieszeń z oknem rewizyjnym na zabezpieczenia. Okablowanie jest gotowe i przygotowane pod instalację.
  4. Słupek dystrybucyjny CV-CAMP RCBO (4×230 CEE. CV-CAMP) wyposażony w 4 gniazda kempingowe 3P 230V, zabezpieczone przez wyłącznik różnicowo-prądowy z członem nadprądowym z przyciskiem reset. Rozdzielnica kempingowa została stworzona powołując się na normę: DIN VDE 0100-708 (Zastępuje ona normę DIN VDE 0100-721:2010-02)

Słupki posiadają obudowę z trwałego materiału, jakim jest SMC (poliester + włókno szklane). Jest to wyjątkowo trudnopalny i samogasnący kompozyt. Dodatkową zaletą słupków jest to, że są wysokoodporne na warunki atmosferyczne.  Dzięki stabilnej podstawie w postaci fundamentu, słupki można wkopać w ziemię.

Wszystkie słupki dystrybucyjne wyposażone są w gniazda kempingowe IP44, zabezpieczone dodatkowo wyłącznikami nadprądowymi i różnicowoprądowymi. Słupki wyposażone są w klamkę zamykaną na klucz. Charakteryzują się wysoką klasą szczelności IP44.

Firma DOKTORVOLT oferuje również słupki dystrybucyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Istnieje także możliwość zamówienia słupka z wykończoną podstawą do betonu.

Każda rozdzielnica opatrzona jest certyfikatem oznaczającym, że produkt został przetestowany i sprawdzony oraz jest zgodny z normą IEC 61439. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa produktu. DOKTORVOLT posiada również inne certyfikaty tj. TÜV SÜD, ISO 9001:2015, CE. Dzięki temu klient ma gwarancję, że otrzyma produkt o najwyżej jakości i wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Warto jednak pamiętać, że bezpieczny wypoczynek, to przede wszystkim bezpieczne urządzenia, z których korzystamy.

Skontaktuj się z nami, a my stworzymy słupek dystrybucyjny dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań

e- mail: kontakt@doktorvolt.pl

tel: 881 602 200