5 maja 2023 r.

Bajkowy Zlot Caravaningowy odbył się w dniach 28.04.2023 r.– 03.05.2023 r. nad zatoką Bajka w Grodźcu. Caravaningowy Zlot to wyjątkowa okazja dla miłośników turystyki campingowej, by spotkać się z innymi pasjonatami i dzielić się swoimi doświadczeniami oraz inspiracjami.

Caravaning, czyli podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową, staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Duży wzrost pasjonatów caravaningu można było zaobserować w czasie trwającej pandemii, kiedy to podróżowanie w gronie najbliższych z dala od dużych skupisk ludzkich stało się jedynym rozwiązaniem.

W Polsce istnieje wiele ośrodków kempingowych oraz pól namiotowych, które oferują różne udogodnienia dla osób podróżujących tj. słupki dystrybucyjne, kempingowe, które są dla turystów źródłem prądu i wody. Jednym z nich jest Hotel & Resort Bajka w Grodźcu. Nad zatoką w tym obiekcie można zaobserwować słupki dystrybucyjne marki Doktorvolt, które stały się dla turystów głównym źródłem energii elektrycznej oraz wody.

Bajkowy Zlot, bo taką nosił nazwę, trwał aż 6 dni, poprzez które miłośnicy caravaningu mieli zapewnione różne atrakcje na świeżym powietrzu zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Nie zabrakło również wspólnych wieczornych spotkań przy ognisku.

Powodów do tak długiego świętowania było wiele, choć najważniejsze z nich to:

  • obchody 50-lecia caravaningu w Polsce,
  • zacieśnienie i odnowienie kontaktów pomiędzy uczestnikami zlotu,
  • krzewienie kultury biwakowania,
  • promowanie zdrowego i aktywnego stylu wypoczynku,

Firma Doktorvolt jako partner wydarzenia uczestniczyła w Zlocie przez wszystkie dni, prezentując swój szeroki asortyment – również związany z kempingiem.

Organizatorzy wydarzenia:

  • ACK Benimar Polska
  • Polski Związek Motorowy
  • Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski przy współpracy z ZO PZM w Opolu

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu jednocześnie prezentując swój asortyment.