9 grudnia 2021 r.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks” już po raz trzynasty zorganizowała w Opolu Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki.

Rok temu nie było gali ani festiwalu ze względu na trudniejszą sytuację epidemiologiczną, wobec czego tym razem przyznano nagrody za dwa lata.

Tegoroczny jest poświęcony problemom ekonomicznym w energetyce. Festiwal odbędzie się podczas dwóch dni w Centrum Konferencyjnym Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16.

Statuetki są przyznawane w trzech kategoriach: za wdrożone projekty i technologie, badania naukowe oraz popularyzację idei ekoenergetyki. Doktorvolt otrzymał wyróżnienie za osiągnięcia we wdrażniu rozwiązań i technologii Ekoenergetycznych.

Potężne wzrosty cen energii elektrycznej, paliwa gazowego, ciepła dezorganizują rozwojowe plany samorządów. Podczas konferencji „Samorząd dla Samorządu” przeanalizowana zostanie kwestia czy klaster, bądź spółdzielnia energetyczna – to remedium na obecne bolączki. W ramach „dobrych praktyk” przedstawione zostaną rozwiązania udane i te, z którymi były problemy. W tym samym dniu na wydarzeniu gościć będą diagności z całej Polski, którzy wezmą udział w EkoMotoForum.

Drugi dzień Festiwalu, to konferencja „Biznes dla Samorządu” i wyjazd studialny do Oławy. W czasie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze technologie, mające zastosowanie w energetyce opartej o odnawialne źródła energii. Doktorvolt zaprezentuje swoje rozwiązania efektywności energetycznej m.in. ładowarki samochodowe i rowerowe, fotowoltaikę oraz elektryczny samochód w firmie – EV-Electric Vehicle.