18 marca 2020 r.

W związku z zagrożeniem epidemicznym firma Doktorvolt podjęła szereg działań mających na celu zwiększenie ogólnego bezpieczeństwa oraz ograniczenie ryzyka zakażenia w zakładzie do minimum. Wytyczne dla działań stanowiły zalecenia rządowe dla przedsiębiorców w zakresie sanitarnym.

W trosce o zdrowie pracowników, w najbardziej widocznych miejscach pojawiły się informacje dotyczące objawów wirusa Covid-19 oraz działań profilaktycznych obowiązujących wszystkich zatrudnionych w zakładzie. Szczególną uwagę zwraca się na higienę, w związku z tym w wielu miejscach w firmie pojawiły się środki do dezynfekcji rąk. Dodatkowo, sklep stacjonarny został zamknięty dla osób z zewnątrz. Wstęp do zakładu został również zawieszony dla kurierów i dostawców, którzy zostawiają ładunki wyznaczonej osobie na zewnątrz budynku.

Kolejnym krokiem było udostępnienie pracownikom masek ochronnych, które zostały przysłane jako prezent od firmy Degson. Osłona twarzy to środek profilaktyczny stosowany na całym świecie w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się mikrocząstek wirusa w powietrzu. Zwieńczeniem działań jest codzienna dezynfekcja biurek, blatów, klamek i wszelkich powierzchni mogących przetrzymywać bakterie.

Doktorvolt zachęca wszystkich okolicznych przedsiębiorców oraz pracowników do zachowania ostrożności i stosowania zaleceń profilaktycznych. W ten sposób przyspieszymy zakończenie epidemii, wychodząc z niej w zdrowiu i bez szwanku. Jednocześnie nie poddajemy się panice, widząc dobrą przyszłość po zakończeniu tego niespokojnego okresu dla świata.