17 lipca 2023

Piękne samochody elektryczne topowych marek, niesamowity design dzięki ekspozycji wysokiej klasy mebli oraz wystawa stacji ładowania do samochodów elektrycznych marki Doktorvolt. Największe święto samochodów elektrycznych Electro Moto Show odbyło się 24 i 25 czerwca w Dobrodzieńskiej Dobrotece. Sprawdź fotorelację z wydarzenia.

Electro Moto Show zostało zorganizowane już po raz trzeci. To święto poświęcone pięknym samochodom elektrycznym. Zainteresowanych eventem przybywa z roku na rok coraz więcej. Pierwsza edycja tego prestiżowego eventu odbyła się w 2021 roku, kolejna rok później. W tym roku również liczba wystawców i prezentowanych samochodów zaskoczyła samych organizatorów. To tylko potwierdza, że wydarzenie jest zyskuje na popularności.

Firma Doktorvolt jako współorganizator Electro Moto Show zaprezentowała swoje stacje ładowania do samochodów elektrycznych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Poza stacjami ładującymi, firma Doktorvolt zaprezentowała również swoje rozdzielnice budowlane, przedłużacze i mobilne stacje ładowania,  które stanowiły infrastrukturę elektryczną dla wystawców.

W tym roku zaprezentowało się aż 20 samochodów, które przyjechały z siedmiu autoryzowanych salonów motoryzacyjnych. Oto oni:
Lellek Group Opole
Grupa Chwaliński
Dealer BMW Frank Cars z Częstochowy
KIA Auto Monika z Lublińca
Mercedes Benz Grupa Wróbel
Volvo Car Wrocław Bielany
Toyota Szic z Opola

Po raz pierwszy podczas Electro Moto Show zaprezentował się samochód wodorowy – Toyota Mirai. Wodorowy napęd Mirai przekształca wodór w energię elektryczną za pomocą ogniw paliwowych, a jedynym produktem ubocznym jest czysta woda. To oznacza, że ​​Mirai nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza i redukcji efektu cieplarnianego.

Organizatorzy wydarzenia: Dobroteka, Doktorvolt, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki
Patronaci wydarzenia: Opolska Izba Gospodarcza, Polski Związek Motorowy

Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Nikoli Wróbel https://www.facebook.com/pani.aparatka