2 czerwca 2023r.

Piknik poświęcony OZE odbył się 27 maja (sobota) w Kaletach w województwie śląskim.

Piknik poświęcony rozwiązaniom z zakresu OZE (Odnawialne Źródła Energii)  cieszył się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Wydarzenie miało na celu promocję i edukację na temat zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i różnych form odnawialnych źródeł energii.

W trakacie pikniku nie zabrakło prezentacji wystawców, pokazów interaktywnych oraz stanowisk dotyczących ekologicznych technologii.

Podczas pikniku poruszane były również tematy związane z elektromobilnością, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Elektromobilność, w którą mocno wkraczamy sporo zmieni w dotychczasowym poruszaniu się. W związku z tym, zainteresowanie samochodami elektrycznymi oraz stacjami do ładowania samochodów elektrycznych nasila się z miesiąca na miesiąc.

Firma Doktorvolt zaprezentowała swój cały asortyment, jednak uwaga była skupiona głównie na stacjach do ładowania samochodów elektrycznych. Odbyły się również próby ładowania samochodów elektrycznych z Lasów Państwowych i Politechniki Częstochowskiej.

Organizatorzy i partnerzy:

  • Miasto Kalety,
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach,
  • Politechnika Częstochowska,
  • Fundacja „Zielony Feniks”.