10 czerwca 2020 r.

Współpraca między samorządami a przedsiębiorcami wpływa korzystnie na rozwój ekonomiczny w skali regionalnej. Do inicjatyw pogłębiających kooperację oraz motywujących firmy do działania są lokalne edycje konkursów jakości, do których zaliczana jest między innymi Opolska Marka. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Konkurs wyodrębnił laureatów w następujących kategoriach: „usługa”, „produkt” „promocja regionu”, „Przedsiębiorstwo dla regionu – wolontariat pracowniczy”, „Opolskie ze smakiem”, „Pracodawca roku” oraz „Lider opolskiej gospodarki”. Firma Doktorvolt zgłosiła swój sztandarowy produkt – rozdzielnicę budowlaną serii TD, która otrzymała nagrodę w tegorocznej edycji Opolskiej Marki.

Rozdzielnice produkowane w Malichowie pod Dobrodzieniem składają się z komponentów wyprodukowanych w 100% w Europie. Wyposażony w gniazda rozpoznawalnej globalnie marki MENNEKES, zabezpieczone aparaturą o wytrzymałości do 10kA z certyfikatem VDE. Obudowa rozdzielnicy jest hermetyczna (IP65), nie zawiera szkodliwych substancji (halogenów), odporna na uderzenia. Każda sztuka produktu przed wypuszczeniem na rynek zostaje dokładnie przebadany pod względem jakości i bezpieczeństwa, co zostaje zwieńczone nadaniem numeru seryjnego oraz certyfikatu.

Produkt zdobywa coraz większą popularność w Polsce. O solidności marki Doktorvolt® świadczą sukcesy na wymagającym rynku niemieckim oraz hermetycznym skandynawskim, gdzie rozdzielnice spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Obecnie coraz więcej produktów jest sprzedawanych na zachodzie Europy, m.in. we Francji i Wielkiej Brytanii. System gniazd i zabezpieczeń jest dostosowywany do wymogów panujących w danym kraju. Dotychczas wypuściła produkty w wariantach niemieckim Schuko, francuskim, brytyjskim, duńskim, szwajcarskim a nawet amerykańskim – co świadczy o międzynarodowym sukcesie marki.

Nagroda Opolskiej Marki 2019 jest szczególnym wyróżnieniem, będącym efektem długoletniego procesu dopracowywania jakości produktów Doktorvolt. Jest również dodatkową motywacją do dalszej pracy i utrzymywania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.