13 maja 2019 r.

W dniach 7-10. maja w szwedzkim Götteborgu odbyły się targi branży elektrycznej i energetycznej ELFACK 2019. Misją eventu jest zrzeszanie producentów sprzętu i instalatorów z obszaru krajów nordyckich, oraz popularyzacja digitalizacji technologii, m. in. w dziedzinie e-Smart. Oprócz stoisk firmowych wydarzenie skupia się na seminariach promujących nowoczesne rozwiązania z zagadnień branżowych.

Firma Doktorvolt wzięła udział w targach ELFACK wraz z partnerami ze Skandynawii i Słowacji. Był to intensywny czas nauki i przyswajania specyfiki północnoeuropejskich rynków, ale również zawierania nowych znajomości i negocjacji biznesowych. Udział w evencie dał firmie kontakty na nowych rynkach oraz perspektywy rozwoju marki w Europie Północnej. Dotychczas rozdzielnice Doktorvolt sprzedawane były odbiorcom m.in. z Norwegii.

Przed firmą rozpościera się perspektywa ekspansji na nowych obszarach oraz poszerzenie oferty o produkty dostosowane do skandynawskich odbiorców. Przedsięwzięcie to jest pracochłonne ze względu na restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa i jakości w omawianym regionie, ale jest również okazją do zdobycia specjalistycznej wiedzy i nowych doświadczeń.