20 września 2021 r.

Kolejna edycja Śląskiego Oktoberfestu odbyła się 18 września 2021 roku w Dobrzeniu Małym. Na wszystkich przybyłych czekało dużo wspaniałej zabawy, pysznego jedzenia i złocistego trunku. A wszystko to odbyło się w bawarsko-śląskim klimacie. Wstęp był darmowy, a na imprezę przyjechali goście z całej Polski i nie tylko – Opolszczyzna, Śląsk, Wielkopolska, Pomorze, a nawet Niemcy – to wszystko obszary, z których pochodzili uczestnicy tegorocznego Oktoberfestu w Dobrzeniu Małym.

Chociaż chłodno i deszczowo było na dworze, to na placu przy OSP w Dobrzeniu Małym było bardzo gorąco. Paskudna pogoda nikogo nie wystraszyła, a miejsc brakowało nie tylko pod namiotem, ale i na dworze – pod parasolami i pod gołym niebem. Wszystko z powodu Oktoberfestu! Zabawa trwała od godzin popołudniowych, prawie aż do rana. Kto nie był może tylko żałować!

Śląski Oktoberfest był bardzo udany i zgromadził tłumy ludzi, którzy bawili się wspaniale aż do rana. Atrakcji było mnóstwo, a gwiazdą Oktoberfestu był Toby z Monachium. „Jesteś najpiękniejsza” i „Jaki piękny świat, gdy się ma 20 lat” to tylko niektóre piosenki, które można było usłyszeć podczas jego koncertu.

Na uczestników trzeciego Śląskiego Oktoberfestu czekała też bogato wyposażona strefa gastronomiczna. Pyszna kiełbasa, precle bawarskie i zimne piwo to tylko niektóre specjały, których można było spróbować. Nietrudno było też dostrzec bawarskie ubiory: skórzane spodenki na szelkach, kolorowe sukienki i filcowe kapelusze.

W czasie imprezy pobito też rekord Polski w tańcu ze skrzynkami (krattenwals), zatańczyło aż 184 osoby.

Jednym ze sponsorów wydarzenia była oczywiście firma Doktorvolt!