26 czerwca 2022 r.

Fani nowoczesnej motoryzacji pierwszy weekend lata spędzili w Dobrotece w Dobrodzieniu. Zorganizowano tam II Electro Moto Show, czyli święto nowoczesnych, ekologicznych samochodów.

Electro Moto Show to prezentacja samochodów elektrycznych i hybrydowych. Celem eventu jest ekspozycja w jednym miejscu samochodów największych marek motoryzacyjnych. Tym miejscem jest galeria wnętrz Dobroteka w Dobrodzieniu.

Organizatorami II Electro Moto Show są:

 • firma Doktorvolt,
 • Dobroteka,
 • Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Jakie samochody przyjechały na Electro Moto Show w Dobrodzieniu

Podczas święta motoryzacji w Dobrodzieniu można było zobaczyć takie marki jak BMW, Audi, Volkswagen, Peugeot. Zaprezentowano także rowery elektryczne oraz ładowarki do samochodów elektrycznych firmy Doktorvolt.

Można było wybrać na jazdę testową każdym z prezentowanych samochodów! Do dyspozycji kierowców były:

 • BMW iX
 • BMW 330e
 • Audi e-tron GT quattro1
 • Audi Q4 Sportback e-tron
 • Volkswagen Multivan Energetic
 • Volkswagen ID.5
 • Peugeot 308
 • Peugeot e-Rifter

Rowery elektryczne ProSport-Group

Oprócz e-samochodów na Electro Moto Show można było zobaczyć i przetestować elektryczne jednoślady. Zaprezentuje jest firma ProSport-Group z Opola, która jest przedstawicielem generalnym w Polsce takich marek, jak Head Bikes, Head Watches, Head Fitness, Tektro Brakes&Serwis oraz Tapout Fitness.

Ładowarki do samochodów elektrycznych firmy Doktorvolt

– Większość nowych samochodów elektrycznych można naładować nawet przez zwykłą wtyczkę, ale to trwałoby ponad dwie doby. Dlatego produkujemy wallboxy, czyli mobilne stacje ładowania, które można zamontować w domu i dzięki temu po powrocie do domu zawsze można podładować baterię – mówi Zbigniew Maleska, właściciel firmy Doktorvolt.

Takie źródło zielonej energii można mieć we własnym domu, montując naścienną stację ładowania wallbox firmy Doktorvolt. Wallboxy znajduje zastosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale i biurach, parkach biznesowych, hotelach, obiektach sportowych, centrach handlowych, instytucjach publicznych czy też na parkingach.

Na Electro Moto Show 2022 premierę mają dwie nowe ładowarki Doktorvolt do samochodów elektrycznych:

 1. Kompaktowa ładowarka typu wallbox Doktorvolt do zamontowania na ścianę w domu lub w firmie,
 2. Stacja ładowania wolnostojąca Doktorvolt, czyli tzw. słupek – solidna metalowa konstrukcja.

Strefa Kobiet podczas Electro Moto Show

Podczas tegorocznego eventu oprócz strony motoryzacyjnej atrakcją dla uczestników eventu była również specjalna Strefa Kobiet w galerii wnętrz Dobroteka. Zwiedzający mieli tutaj wiele atrakcji: od porad fryzjerskich czy kosmetycznych, poprzez porady fizjoterapeuty i prezentację komory hiperbarycznej, a kończąc na konsultacjach dietetycznych.

W niedzielę zorganizowano warsztaty florystyczne, podczas których można było się nauczyć, jak kwiatami zaaranżować wnętrze salonu, sypialni, kuchni czy jadalni.